Home » Невремето повторно направи пакос низ Тетово: Стигнаа првите пријави за штети

Невремето повторно направи пакос низ Тетово: Стигнаа првите пријави за штети

by Журнал.мк

Силно невреме во моментов има во тетовскиот регион, како што беше претходно најавено од УХМР. Од Центарот за управување со кризи за Прес24 информираат дека веќе пристинуваат првите пријави за штети. Според нивните информации биле оштетени автомобили на паркинг простор од угостителски објект.

„Од Е-112 добиена е пријава од вработен во ресторан Шари, Лисец (опш.Тетово) кој наведува оштетување на повеќе коли, од невремето, во паркингот на угостителскиот објект. Се очекува увид од надлежните служби. Невремето е во моментов“, ни соопштија од ЦУК.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More