Home » Netflix ги зголеми цените во САД и Канада

Netflix ги зголеми цените во САД и Канада

by Журнал.мк

Netflix повторно ги зголеми цените на претплатата за својата услуга во САД и Канада, што најверојатно значи дека порастот може да ги погоди и другите пазари во догледна иднина.

„Ги зголемуваме цените за да можеме да продолжиме да нудиме широк спектар на квалитетни опции за забава“, изјавија од Netflix  за „Ројтерс“.

Инаку, станува збор за зголемување од еден долар за опцијата Basic, 1,50 долар за опцијата Standard и два долара за опцијата Premium. Последното поскапување беше во 2020 година, но цената пред тоа порасна во 2019 година, што веројатно е потег со кој со преминувањето во јануари годинава компанијата сака да избегне критики за покачувањето на цената три години по ред.

Сите корисници ќе бидат известени по е-пошта 30 дена пред промената на цената.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More