Home » Несреќа на Партизанска, скопјанец во болница

Несреќа на Партизанска, скопјанец во болница

by Журнал.мк

На 05.07.2024 во 17.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул. „Партизански одреди“ во Скопје, С.А.(49) во Скопје, управувајќи мопед „веспа спринт“ со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот.

Во несреќата возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „8 Септември“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More