Home » Неочекуван пресврт – Мбапе ќе го продолжи договорот со ПСЖ

Неочекуван пресврт – Мбапе ќе го продолжи договорот со ПСЖ

by Журнал.мк

Француските медиуми „RMC“ и „Теlefoot“, најавуваат спектакуларен пресврт во „случајот Килијан Мбапе“. Според овие извори, Мбапе и ПСЖ преговарат околу новиот договор.

Можно ли е Реал Мадрид да извиси во трката за потписот на Мбапе? Насер Ел Келаифи и Леонардо по се изгледа ќе го надмудрат Флорентино Перез, кој беше сигурен дека бесплатно ќе го добие младиот напаѓач.

ПСЖ ќе му ги исполни желбите на Мбапе. Најпрвин ќе му понуди краткорочен договор, не подолг од две години. Второ ќе ја добир најголемата плата во свето на фудбалот и како трето, од наредната сезона во ПСЖ ќе го тренира Зинедин Зидан.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More