22.6 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Нема зима за Емери, брзо најде клуб

Најчитани вести

Само месец дена по разделбата со Арсенал поради лошите резултати, Унаи Емери е близу до потпише договор со нов тим.

Според француските медиуми, шпнаскиот стратег може да седне на клупата на Монако. Тој веќе остварил контакт со првите луѓе.

За 48-годишниот тренер, Лига 1 не е непознат шампионат, тој веќе има искуство со екипите од Франција. Во периодот од 2016 до 2018 година го водеше ПСЖ по што замина во Арсенал, но не успеа да ги исполни амбициите на челниците на клубот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com