15.8 C
Skopje
Friday, May 27, 2022

НЕМА ПОТРЕБА ОД НОВ ПРЕДЛОГ – ЗАКОН ЗА ДРЖАВЈАНСТВО, НАШИОТ Е ВЕЌЕ ВО СОБРАНИЕ, ВЕЛАТ АА И АЛТЕРНАТИВА

Најчитани вести

Откако предлог-законот за државјанство кој што го поднесоа албанските опозициски партии при крајот на минатата година, не наиде на поддршка во надлежните институции. И беше одбиен од министерството за внатрешни работи, денеска реагираа од Алијансата на Албанците и Алтернатива, кои велат дека нивниот рпедлог закон во Собранието е добро решение.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com