Home » Недела на јапонски филм

Недела на јапонски филм

by Журнал.мк

Од 3-ти до 10-ти ноември во Скопје и Битола ќе се одржи Недела на јапонски филм на која ќе бидат прикажани пет филма.

Јапонската амбасада ги поканува сите заинтересирани на 16-то издание на традиционалната Недела на јапонски филм која ќе се одржи во Кинотеката во Скопје и Центарот за култура во Битола од 3-ти до 10-ти ноември.

Првите пет дена, од понеделник до петок (3-8 ноември), филмовите ќе се прикажуваат во скопската Кинотека, додека викендот (9 и 10 ноември) два филма ќе бидат прикажани во битолскиот Центар за култура.

Сите проекции ќе бидат бесплатни.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More