Home » Не постои пратеник од СДСМ кој ќе даде поддршка на актуелното мнозинство

Не постои пратеник од СДСМ кој ќе даде поддршка на актуелното мнозинство

by Журнал.мк

Оливер Спасовски, иден пратеник во Собранието од редовите на СДСМ, кажа дека од актуелните пратеници на партијата, не постои некој кој ќе даде поддршка за актуелното мнозинство.

Тој ова го кажа по најавите на Мицкоски дека е можно пратеници од идната опозиција да бидат дел од мнозинството.

„Убеден сум дека од СДСМ не постои пратеник кој ќе даде поддршка на актуелното мнозинство“, рече Спасовски.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More