Home » „Не гледам автомобили, гледам уметност“: Коментарите за Mercedes-AMG SL

„Не гледам автомобили, гледам уметност“: Коментарите за Mercedes-AMG SL

by Журнал.мк

Видеото од 40 секунди што во октомври лани првпат го покажа новиот родстер на Mercedes-AMG пред светот, досега има привлечено близу 3 милиони посети само на јутјуб, само на каналот на Mercedes-Benz. Коментарите укажуваат недвосмислено, Mercedes-AMG SL Roadster е еден од автомобилите што предизвикаа одушевување на сцената, какво што долго се нема случено.

Тоа што во Македонија ни е посебно значајно околу овој автомобил е името на дизајнерот. Славче Таневски го дизајнираше овој исклучително важен модел за марката, во годината во којашто тој воедно ја одбележа и првата деценија работа во Mercedes-Benz. Маестро Таневски тогаш ни приреди ексклузивна можност да објавиме интервју со дизајнер на едно од најважните моделски имиња во историјата, точно во денот кога тој модел ја доживеа својата светска премиера. Тоа е поглавје во македонската историја.

Светските медиуми веќе го тестираат автомобилот на когошто Таневски му даде и форма и душа. Auto Bild, auto motor und sport, Carwow, Carbuzz, неколку од највлијателните медиуми на светската автомобилска сцена веќе го тестираа ексклузивниот родстер и секако дека дадоа позитивни оцени за новиот SL.

Во продолжение неколку од коментарите во промотивното видео што се издвојуваат со најмногу допаѓања, ги пренесуваме во нивната изворна форма:

https://youtu.be/I8uoPF-HNuI

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More