Home » Назим Буши ќе раководи со МВР до формирање на новата влада

Назим Буши ќе раководи со МВР до формирање на новата влада

by Журнал.мк

Од денеска со Министерството за внатрешни работи ќе раководи Назим Буши од ДУИ.

Досегашниот министер во техничката влада, Панче Тошковски официјално му ја предаде должноста на министерот за внатрешни работи Назим Буши, кој досега беше заменик министер за внатрешни работи.

По денешното примопредавање на должноста, согласно законски одредби, Назим Буши ќе раководи со Министерството за внатрешни работи до почетокот на функционирање на новиот владин состав, поточно до именувањето на новиот министер за внатрешни работи.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More