Home » Навивачите го избраа новиот клуб на Модриќ

Навивачите го избраа новиот клуб на Модриќ

by Журнал

Лука Модриќ како што стојат работите ќе го напушти Реал Мадрид на крајот од сезоната. Оваа информација неодамна ја објавија германскиот инсајдер на „Скај“, Флоријан Плетенберг и италијанскиот експерт за трансфери Николо Шира.

Договорот на 38-годишниот хрватски играч за врска му истекува на крајот од сезоната, а околу неговата иднина се позанимава и порталот „Трансфермаркт“.

„Трансфермаркт“ побара од фановите да го изберат следниот клуб на Модриќ. Понудените одговори беа Ал-Наср, Интер Мајами, Динамо Загреб, но и да ја заврши кариерата. Најголем дел од одговорите беа Модриќ да се врати во Динамо.

Во текот на кариерата Модриќ настапуваше настапуваше уште за Зрињки, Интер Запрешиќ и Тотенхем. Дресот на Реал Мадрид го носи од 2012 година и досега одигра 515 натпревари, постигна 83 гола и асистираше 38 пати, вкупно освои 23 трофеи. За хрватската репрезентација собра 152 настапи и постигна 24 гола.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More