Home » Народен митинг на ВМРО-ДПМНЕ во центарот на Скопје

Народен митинг на ВМРО-ДПМНЕ во центарот на Скопје

by Журнал.мк

ВМРО-ДПМНЕ вечерва со почеток во 20 часот го започна својот народен митинг пред Владата.

Со митингот, под слоганот:„Македонија повторно горда!“, и официјално започнува кампањата на кандидатката за претседател на Македонија од опозициската партија, Гордана Силјановска Давкова.

https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=1115894156400982

Од видеото може да се види голем број на граѓани собрани пред зградата на Владата во центарот на Скопје.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More