Home » Напад со нож во Виена: Тринаесетгодишник го избодел својот другар

Напад со нож во Виена: Тринаесетгодишник го избодел својот другар

by Журнал.мк

Во средно училиште во Виена се случил инцидент по часовите, кога ученик (13) со ножици избодел другар (12).

Двајцата го напуштале училиштето по часовите кога 13-годишникот го нападнал својот другар.

Според австриските медиуми, инцидентот се случил во петокот околу 13 часот, во образовна институција во Пеларнштрасе и при нападот 13-годишникот користел тапи ножици.

На крвавиот настан му претходела жестока расправија меѓу другарите, која ескалирала кога тие излегувале од училишната зграда.

Се уште не е познат мотивот за нападот.

На повреденото момче веднаш му била укажана соодветна лекарска помош и е пренесено во болница.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More