Home » Напаѓачите дошле со црн џип: Газда на бензинска пумпа во Атина изрешетан со 80 куршуми

Напаѓачите дошле со црн џип: Газда на бензинска пумпа во Атина изрешетан со 80 куршуми

by Журнал

Брутално убиство се случило на бензинска пумпа во Атина, кога непознати напаѓачи испукале повеќе од 80 куршуми од автоматско оружје во 44-годишниот сопствениок на пумпата.

Како што објавуваат грчки медиуми, човекот бил застрелан во својот автомобил и починал на самото место, додека неговиот автомобил бил изрешетан со куршуми.

Според неофицијални информации, напаѓачите користеле црн џип, а на местото на злосторството биле пронајдени 81 чаура.

Жртвата веќе им била позната на властите, бидејќи била цел на оружен напад во 2018 година во близина на пристаништето Пиреј.

Полицијата го пронашла џипот на една авенија во Атина, откако напаѓачите го запалиле за да ги прикријат трагите.

Во моментов се собираат снимки од безбедносните камери кои можат да дадат информации за сторителите, додека еден таксистот, кој бил на пумпата во моментот на убиството, е сослушан како сведок.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More