Home » Над 280 илјади граѓани имаат „стари“ возачки, дел стравуваа дека може да ја изгубат работата

Над 280 илјади граѓани имаат „стари“ возачки, дел стравуваа дека може да ја изгубат работата

by Журнал

Вчерашната информација од Министерството за внатрешни работи дека возачките дозволи со Република Македонија нема веќе да важат направи хаос кај граѓаните.

Над 270 илјади граѓани беа во опасност дека од утре нема да смеат да управуваат возило со нивната возачка дозвола која пак има се уште рок на важност.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More