10.8 C
Skopje
Saturday, December 10, 2022

На Вилијам не му е добро: Кејт го моли да побара стручна помош

Најчитани вести

Иако ги извршуваат своите кралски должности во јавност и изгледаат мирни, Кејт Мидлтон и принцот Вилијам доживуваат вистинска драма во приватноста на нивниот дом.

Војвотката од Кембриџ, наводно, е многу загрижена за нејзиниот сопруг кој се бори со физички и ментални проблеми и го моли да побара стручна психолошка помош. Вилијам, наводно, „пука“ под товарот на стрес со кој требаше да се справи минатата година, од заминувањето на Хари од семејството и срамот што принцот Ендру го фрли на кралското семејство со неговото пријателство со Џефри Епштајн кој водеше проституција на малолетни девојки, до најтешките вести што ги дозна – да страдаат од редок и тешко излечен рак.

Kate Middleton

Кејт е очајна да се грижи бидејќи не сака да остане без сопругот и таткото на нивните три деца, шестгодишниот принц Џорџ, петгодишната принцеза Шарлот и двегодишниот принц Луис, откри извор близок до семејството на принцот Вилијам. Покрај тоа што го убеди да им се обрати на професионалците за помош, Кејт постојано го потсетува Вилијам дека не смее да ги сфаќа работите толку сериозно. Но, овој совет не е лесен за него да се примени во животот. „Вилијам дојде преку работ на границата. Тој веќе подолго време живее со многу малку сон и станува сè послаб и послаб. Скоро повеќе нема апетит “, рече изворот. Тој објасни дека принцот бил буквално ‘изеден од неговите чувства и горчината што ја чувствува кон Хари и чичко Ендру’.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести