Home » На тимот на Дени Илиев одземени му се 3 бода, екс фудбалер на Вардар суспендиран на 7 месеци!

На тимот на Дени Илиев одземени му се 3 бода, екс фудбалер на Вардар суспендиран на 7 месеци!

by Lina Muslija

Поради се она што се случуваше на куп средбата во БиХ меѓу Сараево и Борац Бања Лука кој беше прекинат во 93.минута, денеска се дознаа казните од страна на ФС на БиХ. За нас е интересно дека голман на Сарево е репрезентативецот Дени Илиев а спортски директор Сенија Ибричиќ, инаку екс фудбалер на Вардар.

Па така тимот на Илиев е казнет со одземање на три бода, а Ибричиќ е драконски казнет со суспензија од 7 месеци.

Инаку Сараево како клуб е казнето и со 12.000 евра поради слабата организација на тој меч.

До прекинот дојде поради тоа што играчите и стручниот штаб на Сараево одлучија да го напуштат теренот незадоволни од судењето.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More