Home » На скопскиот аеродром запленети 22 часовници вредни околу 4.500 евра

На скопскиот аеродром запленети 22 часовници вредни околу 4.500 евра

by Журнал.мк

Царинските службеници на Меѓународен Аеродром Скопје при контрола на куферите на еден патник од Турција откриле дури 22 часовници од брендот „Ника“ во вкупна вредност од 272.000 денари (околу 4.500 евра) кои патникот не ги пријавил при влез во државата.

Патникот кој пристигнал со лет од Истанбул, саатчија по професија, на прашање на царинските службеници дали има нешто за пријавување одговорил дека нема ништо, по што бил упатен на контрола со скенер.

Часовниците се запленети, а против патникот ќе биде поведена прекршочна постапка.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More