Home » На скопскиот аеродром запленети 185 илјади норвешки круни кај патник

На скопскиот аеродром запленети 185 илјади норвешки круни кај патник

by Журнал

Запленети 185 илјади норвешки круни, откако патник на излез од државата на скопскиот аеродром не ги пријавил кај царинскиот орган.

Патникот, инаку норвешки државјанин со потекло од Косово, со себе во црна торба носел 305 илјади норвешки круни што царинските службеници ги пронајдоа при контрола на скенер.

Согласно Законот за девизно работење му се вратени 120 илјади норвешки круни, а останатите се запленети. Против патникот е поднесена соодветна пријава.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More