-0.2 C
Skopje
Thursday, January 27, 2022

На Попова Шапка 52 сантиметри снег

Најчитани вести

Висината на снежната покривка во Попова Шапка изутринава изнесува 52 сантиметри снег.

Најмногу дожд во текот на ноќта наврна во Дебар, Пожаране, Тетово, Крива Паланка, Берово, Крушево и Скопје.

Најладно е во Крива Паланка и Куманово каде температурата се спушти до 1 степен, во Тетово, Штип и Дебар 2 степени, додека во Скопје измерена е температура од 3 степени.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com