Home » На полицајците не им било лесно да го приведат агресивниот Мароканец

На полицајците не им било лесно да го приведат агресивниот Мароканец

by Журнал.мк

Ноќеска во 04.30 часот на паркинг просторот на бензинска пумпа во гевгелиско бил лишен од слобода А.А.Б.С.(22) од Мароко.

Тој бил пронајден на кров од паркирано товарно моторно возило и се обидел да го напушти местото на настанот при што физички нападнал полициски службеник кој вршел службени дејствија.

За настанот е известен Јавен обвинител, а увид извршила екипа од ОВР Гевгелија. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More