Home » На местото од Палевски, како претседател на партијата сега е избран Алексовски

На местото од Палевски, како претседател на партијата сега е избран Алексовски

by Журнал

Љупчо Палевски Палчо е сменет од претседателската функција на политичката партија Десна. На местото од Палевски, како претседател на партијата сега е избран Тони Алексовски, тој заедно со Палевски е меѓу основачите на партијата.

Палевски е осомничен за двојното убиство на Вања Ѓорчевска од Скопје и Панче Жежовски од Велес. Тој избега во Турција, полицијата го уапси во Баликесир и сега е во притвор. Имаше и повици за дерегистрација на партијата на Палевски.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More