Home » На граничните премини Табановце и Богородица колони возила

На граничните премини Табановце и Богородица колони возила

by Журнал

Денеска е последниот ден од празничните денови кои граѓаните ги искористија за патувања во странство.

Луѓето се враќаат дома, но има и огромен број кој денешниот ден ќе го поминат или во соседна Србија, или пак на потопло, односно во Грција.

Утринава камерите на граничните премини Табановце меѓу Македонија и Србија, како и Богородица меѓу Македонија и Грција забележаа долги колони возила.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More