Home » На Бујар Османи и Валбона им се роди синот Лион

На Бујар Османи и Валбона им се роди синот Лион

by Журнал

Министерот за надворешни работи Бујар Османи утрово напиша на фејсбук дека му се родил син.Ова е трето дете на Османи по ќерката Елиза и синот Мали.

-Со срца исполнети со радост и благодарност, Валбона и јас сме среќни да го објавиме доаѓањето на нашето трето дете Лион. Неговото име симболизира сила и храброст, се надеваме дека ќе го инспирираме, бидејќи им се придружува на Елиза и Мали во нашето семејство.

Раѓањето на Лион ја зајакнува мојата посветеност не само на моето семејство, туку и на семејствата на кои им служам“, кој до вчера престојуваше службено во Брисел.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More