Home » Најмалку 100 лица загинаа во големите шумски пожари во Чиле

Најмалку 100 лица загинаа во големите шумски пожари во Чиле

by Журнал

Во големите шумски пожари што од пред неколку дена беснеат во централниот дел на Чиле загинаа најмалку 100 лица. Стотици други, пак, според чилеанските власти, се водат за исчезнати.

Воведен е полициски час со почеток во 21 часот во најтешко погодените области.

На терен се припадници на војската за да им помогнат на пожарникарите да го спречат ширењето на огнената стихија, додека хеликоптери се обидуваат да го изгаснат пламенот од воздух.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More