Home » Најлошата зграда за живеење во Штип, ѓубрето се фрла од терасите

Најлошата зграда за живеење во Штип, ѓубрето се фрла од терасите

by Журнал

Локалната телевизија ТВ Стар ја прогласи зградата на улица Борис Крајгер за најлоша за живеење во Штип, затоа што сопствениците на становите од колективот ѓубрето го фрлаат од балконите.

Зградата со веројатно најнесовесните станари има крајно лоша репутација кога е во прашање животната средина и хигиената.
Директорот на јавното претпријатие „Исар“, Киро Зајков, вели дека пред зградата сметот за кратко време се трупа откако тие ќе го соберат.
Во зградата живеат 50-тина семејства.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More