Home » Најискусните ја поддржале одлуката на Тухел да го исфрли Лукаку од тимот

Најискусните ја поддржале одлуката на Тухел да го исфрли Лукаку од тимот

by Журнал.мк

Ромелу Лукаку, со интервјуто за „Скај спорт Италија“, предизвика земјотрес на „Стенфорд Бриџ“. Белгиецот, јавно кажа дека направил голема грешка кога од Интер се пресели во Челси.

Клубот, дополнително ќе реши како ќе го казни напаѓачот, во чии трансфер вложи 115.000.000 евра. Додека се чека клупската санкција, фудбалерот доби казна од менаџерот Томас Тухел.

Лукаку не го одигра натпреварот со Ливерпул (2:2). Тухел не бил сигурен дали изоставувањето ќе биде вистинска казна, поради што се консултирал со најискусните во тимот.

Сесар Аспиликуета, Нголо Канте, Жоржињо и Антонио Ридигер ја поддржале одлуката на менаџерот, Лукаку да не биде во тимот.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More