30.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Motor Trend ги прогласи најдобрите возила за 2020 година

Најчитани вести

Еден од најпопуларните магазини за автомобилизам во САД кој е основан во далечната 1949 година, Motor Trend, традиционално пред крајот на годината ги додели наградите за најдобри возила.

За најдобар автомобил на годината за 2020 година е прогласен Chevrolet Corvette Stingray кој е 15-от Chevrolet автомобил кој ја добива оваа награда.

Во останатите категории, за најдобар камионет е прогласен RAM Heavy Duty додека за SUV на годината прогласен е Kia Telluride. Истовремено за личност на годината е прогласен шефот за дизајн на Hyundai Motors, Петер Шрајер.

За потсетување, минатата година награди добија Genesis G70, RAM 1500 и Jeep Wrangler.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com