Home » Момци, не губете надеж: Дамите кажаа- пивските стомаци се повторно во мода

Момци, не губете надеж: Дамите кажаа- пивските стомаци се повторно во мода

by Журнал

Судејќи според последното истражување спроведено со членовите на интернет страницата за запознавање, речиси 75% од слободните дами одговориле дека сакаат пивски стомак …

Веб-страницата за запознавање неодамна ги објави резултатите од своите најнови членови, откривајќи дека мнозинството слободни жени од понежниот пол сметаат дека овој тип на структура на телото е многу посакуван. И покрај ова, повеќе од 20% од анкетираните корисници исто така изјавиле дека типот на телото не е толку важен кога барате партнери. Според страницата, тие имаат тенденција да се фокусираат на личноста наместо на изгледот.

Само 15% од членовите го споделија својот афинитет за типовите на телото на Барби или Кен кога станува збор за излегување со луѓе од нивниот наменет пол. Марија Саливан, потпретседател на Dating.com ги коментираше овие резултати.

„Филмовите и ТВ имаат тенденција да промовираат совршени типови на човечко тело, давајќи им ја на сите идејата масовно дека мора да изгледаат слично за да го најдат својот пар. Ние сме многу горди што потврдуваме дека ова всушност не е системот во кој функционира реалниот свет. Без разлика на типот на вашето тело, вашите сродни души се дефинитивно на нашата страница и можеме да ви помогнеме да ги најдете“.

Исто така, сите корисници на услугите на оваа страница за запознавање кои веруваат дека имаат витка линија масовно почнаа да го ставаат овој факт во своите биографии и полека сѐ повеќе се гордеат со својата физиономија. Од друга страна, голем е и бројот на испитаници кои изјавиле дека се подготвуваат за теретана и сериозни тренинзи за да го дочекаат следното лето во совршена форма.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More