Home » Момче во Сјеница загина додека го снимаше својот пријател како вози со голема брзина

Момче во Сјеница загина додека го снимаше својот пријател како вози со голема брзина

by Журнал.мк

Во тешка сообраќајна несреќа синоќа на улицата Новопазарска во Сјеница, загина Емир Р., а К.Б. бил тешко повреден.

Имено, Емир Р. излегол од автомобилот за да го сними својот пријател К.Б., кој сакал со голема брзина да помине покрај Емир, за да направи видео за социјалните мрежи.

К.Б со голема брзина изгубил контрола над возилото, удрил во Емир кој набрзо по несреќата ја загубил битката за живот. Автомобилот се превртел на покривот и завршил на околу 100 метри од патот, пишува Санџак Данас.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More