Home » Модриќ може да се пресели во Саудиска Арабија: Ако понудата е соодветна…

Модриќ може да се пресели во Саудиска Арабија: Ако понудата е соодветна…

by Lina Muslija

Лука Модриќ веќе долго време е на големата сцена, кариера која започна во Динамо Загреб, продолжи во Тотенхем за да најубавите години ги мине во Реал Мадрид, клуб во кој настапува и денеска.

Меѓутоа Лука веќе е блиску до 40 година и може лесно оваа сезона да се е последна во дресот на „кралевите“ на кои верно им служи од 2012 година. Тој и сега знае да направи разлика, да ја разбуди екипата, да има значаен придонес, но во исто време имаше и период во кој падна во втор план кај Анчелоти кој се решаваше за други опции.

Наредната 2024 година може да биде интересна за Хрватот, а една од можностите е да заврши во Саудиска Арабија.

-Саудиски клубови? Ова лето имаше интерес за Модриќ со цел да го потпишат. Играчот имапе неколку понуди, од клуб од главниот град и од друг клуб.

-Модриќ моментално размислува за Реал Мадрид, но идејата тој да се пресели во Саудиска Про лига е можна доколку понудата е соодветна, -истакна агентот на Хрватот, Борха Коучe.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More