Home » Моди: За решение на конфликтот во Украина потребна е дипломатска акција

Моди: За решение на конфликтот во Украина потребна е дипломатска акција

by Журнал.мк

Нехамер им рече на новинарите дека е важно да се разбере позицијата на Индија за Украина и да и се пренесе загриженоста на Европа, истакнувајќи дека „важен и значаен сигнал“ е што Индија учествуваше на самитот во Швајцарија минатиот месец.

Австрискиот канцелар рече дека Австрија може да дејствува како „градител на мост“ во меѓународните мировни напори.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More