22.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Младинците на Астон Вила ќе му се спротивстават на Ливерпул

Најчитани вести

Фудбалскиот клуб Астон Вила потврди дека ќе го одиграа натпреварот од третото коло, во ФА купот, против Ливерпул.

На овој натпревар за Астон Вила ќе настапат фудбалери од младинскиот тим, бидејќи голем број од сениорите се заразени со коронавирусот. Екипата против Ливерпул нема да ја предводи менаџерот, Дин Смит, туку на клупата ќе седи Марк Дилејни.

Потсетуваме, дека, Астон Вила во четвртокот, го затвори тренинг-центарот, бидејќи значително се зголемил бројот на заразени играчи.

По преговорите со надлежните тела, бил постигнат договор дуелот да се одигра вечерва од 20.45 часот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com