10.8 C
Skopje
Saturday, December 10, 2022

Младата убавица од Узбекистан го освои 70-годишниот милионер

Најчитани вести

Седумдесетгодишниот Данкан Бантајн и неговата 39-годишна сопруга Нигора Вајхторн овој декември нема да се ниту во Лондон, ниту во неговата родна Шкотска, туку на Барбадос.

Данкан е бизнисмен со 280 милиони фунти, кој се занимава со хотелиерство, кој го проширил бизнисот на медицината, но и на медиумите, со убавицата од Узбекистан со која се оженил во 2017 година. Поради разликата во годините меѓу нив, многумина сметаат дека таа е со него само поради пари.

Тие нималку не обрнуваат внимание на тоа, а Данкан е уверен дека таа го сака.

Данкан пред да го подели своето богатство на своите деца од претходните бракови, 5 ќерки и син, треба да испочитуваат одредени правила пред да го дфобијат своето парче од колачот.

Не смеат да пушат, ниту да користат алкохол.

Едно е сигурно, стилот на животот покажува дека Данкан воопшто не штеди на сопругата која од претходната врска има една ќерка.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести