Home » Младата фудбалска репрезентација на Македонија до 19 години на подготовки во Кичево

Младата фудбалска репрезентација на Македонија до 19 години на подготовки во Кичево

by Журнал.мк

Младата фудбалска репрезентација на Македонија до 19 години во периодот од 12 до 18 јули ќе одржи тренинг камп во Кичево, каде што младите фудбалери ќе се подготвуваат за претстојните предизвици што ги очекуваат.

Селекторот на репрезентацијата на Македонија до 19 години, Вујадин Станојковиќ за претстојниот тренинг камп ги повика следните фудбалери:

ГОЛМАНИ:

Славе Вргов А.П. Брера

Спаско Ахтаров Беласица

Амар Хаџибулиќ Даниел Диковски А.П. Брера

ОДБРАНА:

Анес Мелиќи Шкендија

Андреј Љубевски Осогово

Нуман Ајетовиќ Шкупи

Габриел Крстевски Пелистер

Лука Атанасовски Вардар

Андреј Велков А.П. Брера

Бојан Ивчески Победа

Бесијан Халими Шкендија

СРЕДЕН РЕД:

Никола Манојлов Работнички

Матеј Гаштаров Црвенза Звезда, Србија

Давид Ристовски А.П. Брера

Мухамед Елмас Гостивар

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More