Home » Млад стружанец пукал со пушка кон кучиња пред дом на соселанка

Млад стружанец пукал со пушка кон кучиња пред дом на соселанка

by Журнал

22-годишник од струшко со ловечка пушка пукал кон кучиња.

Како што соопшти полицијата, вчера во Полициската станица Струга бил извршен службен разговор со Н.Б.(22) од с.Луково, струшко, постапувајќи по претходна пријава од И.Б.(71) од истотo село дека Н.Б. од ловечка пушка испукал неколку куршуми кон кучиња кои биле пред нејзината куќа.

Од Н.Б. била одземена ловечката пушка и по целосно документирање на случајот ќе следува соодветна пријава.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More