Home » Митева: Денешната оставка на Ковачевски е почеток на крајот за СДС и ДУИ

Митева: Денешната оставка на Ковачевски е почеток на крајот за СДС и ДУИ

by Журнал

Иако најголемата опозициска партија ќе биде дел од преодната влада која ќе ги организира изборите пролетва,  оставката на Димитар Ковачевски ја оценуваат како почеток на крајот на СДСМ и ДУИ.

Од партиското седиште со остри критики за работата на власта и премиерот Ковачевски кој според нив во својот мандат го доби најнегативниот извештај од Европската комисија.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More