Home » Миовски донесе водство за Македонија пред одморот (ВИДЕО)

Миовски донесе водство за Македонија пред одморот (ВИДЕО)

by Lina Muslija

Фудбалската репрезентација на Македонија има водство од 1-0 по првото полувреме на пријателскиот натпревар што се игра во Анталија. Во судиското продолжение од првиот дел, нашиот национален тим успеа да обезбеди предност преку Бојан Миовски.

Капитенот Енис Барди се одлучи на удар од далечина, голманот на Молдавија ја одби топката, налета Миовски и успеа ја испрати на вистинското место.

 

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More