Home » Министерот за надворешни работи на Албанија во прва официјална посета на Северна Македонија

Министерот за надворешни работи на Албанија во прва официјална посета на Северна Македонија

by Журнал

Министерот за Европа и надворешни работи на Република Албанија, Игли Хасани, денеска ќе престојува во прва официјална посета на Република Северна Македонија.

Покрај средбата со министерот за надворешни работи, Бујар Османи, министерот Хасани ќе оствари средби и со претседателот на Собранието, Талат Џафери, првиот заменик на претседателот на Владата и министерот за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби и заменик претседателот на Владата за европски прашања, Бојан Маричиќ.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More