Home » Милан го сака дефанзивецот на Челзи

Милан го сака дефанзивецот на Челзи

by Lina Muslija

Милан е силно заинтересиран за дефанзивецот на Челзи, Бенуа Бедијашил пренесува „Калчомеркато“.

Поради повредата на Калули тренерот Пиоли нема многу алтернативи во дефанзивата, па Милан сака во јануари да доведе уште еден дефанзивец.

Прва мета е Бенуа Бедијашил, кој ова лето пристигна во Челзи од Монако за 40 милиони евра, меѓутоа, не добива голема минутажа на „Стенфорд Бриџ“.

Милан сака да ја исористи таквата ситуација и да го доведе 21-годишниот Французин на позајмица со право на откуп следното лето.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More