22.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Милан е екипата со најголем напредок во 2020 година

Најчитани вести

Фудбалските аналитичари го прогласија Милан како тимот кој најмногу напредувал во изминатите дванаесет месеци.

„Росонерите“ се на врвот на Серија А со еден бод предност пред градскиот ривал Интер и дури десет во однос на бранителот на титулата Јувентус, со кого ќе се соочат оваа среда.

Прва ѕвезда на калчолигашот е Златан Ибрахимовиќ, но Стефано Пиоли направи одлична работа во однос на мотивацијата и кај сите останати фудбалери. Дури и кога шведскиот напаѓач не е на теренот, Милан делува солидно и игра без никакви проблеми, што му го носи првото место во италијанското првенство.

Кога се во прашање најдобрите европски екипи на врвот е Баерн Минхен пред Манчестер Сити, Ливерпул, Барселона и Реал Мадрид.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com