Home » Мицкоски во Клик Плус одговара за кои лица од партијата ВМРО-ДПМНЕ стравува дека ќе се најдат на листата со бугарски пасоши?

Мицкоски во Клик Плус одговара за кои лица од партијата ВМРО-ДПМНЕ стравува дека ќе се најдат на листата со бугарски пасоши?

by Журнал.мк

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во дебатниот магазин „Клик Плус“ одговари за кои лица од партијата ВМРО-ДПМНЕ стравува дека ќе се најдат на листата со бугарски пасоши.

„Не е тоа суштинско прашање, што ако ги објават. Еве ќе објават претпоставувам, има многумина што имаат и хрватско државјанство, има многумина што имаат и друго државјанство, не мора да е бугарско“, вели Мицкоски.

Според него, многумина ваделе бугарско државјанство поради економски причини.

„Што не ваделе пред Бугарија да влезе во ЕУ?“, праша Мицкоски.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More