Home » Мицкоски: Во идната Влада сакаме да соработуваме со Меџити, Касами, Гаши и Таравари

Мицкоски: Во идната Влада сакаме да соработуваме со Меџити, Касами, Гаши и Таравари

by Журнал

ВМРО-ДПМНЕ ќе коалицира со Меџити, Касами, Гаши и Таравари. Ова го кажа претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва во ТВ21 во емисијата „Клик Плус“.

„Нашиот партнер е посакуван е консолидираната албанска опозиција, блокот кој го предводат четирите лидери на политички партии, тоа се Меџити, Касами, Гаши и Таравари, и ние би сакале со нив да соработуваме“, изјави Мицкоски.

„Двете политички опции ќе се движат меѓу 12 и 15 пратеници“, рече Мицкоски.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More