Home » Мицкоски: Состанок во понеделник – ВМРО-ДПМНЕ ќе има внатрешна реорганизација

Мицкоски: Состанок во понеделник – ВМРО-ДПМНЕ ќе има внатрешна реорганизација

by Журнал.мк

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва соопшти дека се планира внатрешна реорганизација на партијата.

-Во понеделник ќе имаме седница на Централниот комитет, на која ќе се гласа за нови членови и состав на Извршниот комитет. Ќе имаме проширување, но и подмладување на партијата. Ќе бидат 28, 29 членови, а исто така ќе се зголеми и бројот на потпретседатели на партијата, од двајца на четворица. Сметам дека овие лица и состав ќе имаат сериозен државнички капацитет, рече Мицкоски во гостувањето на емисијата „360“.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More