Home » Мицкоски на средба со амбасадорката Агелер

Мицкоски на средба со амбасадорката Агелер

by Журнал.мк

Премиерот Христијан Мицкоски, денеска оствари средба со амбасадорката на САД во земјава – Ангела Агелер.

Како што информираа од премиерскиот Кабинет, на средбата биле разменети мислења и ставови за тековните политички и економски прашања, како и за напредокот на демократските процеси во земјата.

Мицкоски ја истакнал важноста на стратегиското партнерство помеѓу двете држави, потенцирајќи дека поддршката од американската страна е клучна за развојот и стабилноста на регионот.

Амбасадорката Агелер ја потврдила посветеноста на САД за продолжување на одличната соработка со С. Македонија и изразила подготвеност за поддршка во клучните реформи и проекти што се предвидени во наредниот период.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More