Home » Мицкоски: На Филипче му посакувам успешна работа, нема да се мешаме во внатрешните работи на СДСМ

Мицкоски: На Филипче му посакувам успешна работа, нема да се мешаме во внатрешните работи на СДСМ

by Журнал.мк

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ги коментираше изборите за нов претседател во СДСМ, по кои Венко Филипче ја доби довербата од членството.

„Тоа е работа на СДСМ, на членството, ние рековме дека нема да се мешаме. Не сакаме тоа да им го правиме, што не сакаме нам да ни го прават. На господинот Филипче му посакувам успешна работа, да работи во интерес на граѓаните. Јас во моето експозе во парламентот, кажав дека кога станува збор за интересите на Македонија подавам рака. Членството на СДСМ така одлучило, и нам ни останува да им го честитаме изборот“ – рече Мицкоски.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More