Home » Мицкоски: Ќе намалуваме даноци но прецизно ќе ги наплаќаме

Мицкоски: Ќе намалуваме даноци но прецизно ќе ги наплаќаме

by Журнал.мк

Опозицискиот лидер вели дека ако дојде на власт неговата Влада нема да зголемува туку ќе ги намалува даноците. Тоа според него нема да донесе помалку пари во буџетот бидејќи истовремено, владата ќе се посвети на сузбивање на даночната евазија и нема да дозволи во одредени делови на Македонија да не се плаќаат даноци.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More