Home » Microsoft Teams овозможи користење на Walkie Talkie функцијата

Microsoft Teams овозможи користење на Walkie Talkie функцијата

by Журнал.мк

Microsoft воведе нова опција на својата апликација Teams, наречена Walkie Talkie. Се работи за новитет што им овозможува на корисниците „да го претворат“ својот паметен телефон или таблет во поделотворен подвижен уред за комуникација што работи преку мобилна или ви-фи мрежа.

Оваа функција беше најавена пред две години. Во септември 2020 година се појави на Android уредите, а сега е достапна и на мобилните уреди Zebra, како и за iPhone и iPad.

Apple исто така има своја опција слична на Walkie Talkie, од 2018 година, преку Facetime audio call.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More