27.8 C
Skopje
Friday, July 1, 2022

Мицкоски: Ако нема избори во април, СДСМ ќе соочи со гневот на граѓаните и гневот на ВМРО-ДПМНЕ

Најчитани вести

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното гостување на ТВ Клан предупреди дека ако се одложат изборите, тогаш СДСМ ќе со соочи со гневот на граѓаните и со гневот на ВМРО-ДПМНЕ.

Ќе се соочат со гневот на народот и гневот на ВМРО-ДПМНЕ. Затоа ќе очекуваме да биде сценариото А, рече Мицкоски.

Според него, Заев сака на само две-три седници да помине во парламентот околу триста законич -Тоа се штетни закони. Она што е корисно за граѓаните, каде што ВМРО-ДПМНЕ како опозиција учествувала, ги усогласила позициите со оние на владата и додала вредност, ние ќе го подржиме. Но не можете да манифестирате парламентарно насилие, предупреди Мицкоски.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com