Home » Ми падна паричето! Мислете му ја, напиша Димитров

Ми падна паричето! Мислете му ја, напиша Димитров

by Журнал.мк

Вицепремиерот за евроинтеграции во заминување, Никола Димитров синоќа на својот профил на Фејсбук напиша дека му се паднало паричето за Василица.

„Ми падна паричето! Мислете му ја“, напиша Димитров.

Димитров не е во предложениот владин тим на мандатарот Димитар Ковачевски. Деновиве тој предизвика реакции со неговата изјава дека нема целосна доверба во министерот за надворешни работи, Бујар Османи.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More